fbpx
Sesja noworodkowa – przygotowanie i przebieg.

Sesja noworodkowa – przygotowanie i przebieg.

Do sesji noworodkowej studio fotograficzne wymaga pewnych przygotowań, które mają zapewnić jak najprzyjemniejszą atmosferę dla maluszka. Staram się odtworzyć możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Ważnym aspektem jest to, aby studio było cieplutko i panowała odpowiednia temperatura ok 28 st. Towarzyszy nam biały szum , wszystkie czynności wykonywane są w sposób  powolny i delikatny. Z pewnością w takich warunkach malutki noworodek czuje się bezpiecznie i najczęściej spokojnie śpi. Sama dobieram i zapewnia stylizację dla maluszka oraz akcesoria fotograficzne. Oczywiście w każdym momencie mama czy tata może zasugerować swoją propozycję, które zawsze przyjmuję z radością.

Do zadań rodziców należy przygotowanie stylizacji dla siebie i rodzeństwa maluszka. Oczywiście zawsze daję wskazówki, które ułatwią dobranie odpowiednich strojów. Warto również mieć na uwadze, żeby mieć w zanadrzu mleczko. Przeważnie mamy mają je „przy sobie” , ale w sytuacji kiedy mam nie karmi piersią należy zapewnić zapas mleczka modyfikowanego. Zasada jest taka, że najedzony dzidziuś zawsze lepiej spi niż ten nienajedzony! Dobrze mieć w zanadrzu także smoczek  oraz cały asortyment do przewijania dzidziusia czyli pieluszki, chusteczki itp.

Przychodząc na sesję noworodkową należy uzbroić się w cierpliwość i założyć, że sesja może trwać nawet do 4 godzin. Z takim małym dzieciątkiem nigdy nie jesteśmy w stanie do końca przewidzieć ile zajmie sesja. Nie planujcie więc sesji, jeżeli tego dnia macie inne plany na konkretną godzinę! Na pewno uda się ustalić taki termin, żeby młodzi rodzice i ich skarb byli zadowoleni.

Close Menu