fbpx
Fotografia Noworodkowa – Ta najdelikatniejsza strona fotografii

Fotografia Noworodkowa – Ta najdelikatniejsza strona fotografii

Fotografia noworodkowa skradła serca Polaków i zagościła chyba na dobre w ofertach fotografów rodzinnych. Zapewne kryje się za tym piękno bijące z widoku spokojnie śpiącego dzieciątka, w przepięknych stylizacjach i chęć utrwalenia tychże ulotnych chwil. Z pewnością to właśnie dzięki tego rodzaju sesjom postanowiłam zmienić kierunek mojego życia zawodowego na fotografię.

Przeglądając w sieci te wszystkie cudowne ujęcia przesłodkich śpiących maluszków, można mieć mylne wrażenie, ze sesja noworodkowa to bardzo prosta dziedzina fotografii. Co może być trudnego w pracy z ciągle śpiącym maluszkiem? Otóż stwierdzenie „noworodek ciągle tylko śpi i je” zwykle nie wiele ma wspólnego z rzeczywistością. Podczas sesji noworodkowej, czasami bardzo trzeba się postarać, aby zapewnić takie warunki, które umożliwią maluszkowi spokojny i głęboki sen.

Fotografia noworodkowa , jest to bardzo specyficzna dziedzina fotografii. Jest pełna ciepła, delikatności i czułości. Wymaga nie tylko przygotowania wszelkich gadżetów fotograficznych, ale przede wszystkim umiejętności i doświadczenia fotografa, który ma wykonać sesję. Bardzo istotnym aspektem jest wykreowanie odpowiedniej atmosfery. Malutki model, ale także jego świeżo upieczeni rodzice powinni czuć się na sesji jak najbardziej komfortowo. Jest to taki czas, kiedy rodzice, mogą na chwilkę złapać oddech i pozostawić swój skarb w moich rękach.

W kolejnych wpisach poruszę kolejne bardzo istotnych aspekty, które na pewno rozjaśnią temat tego rodzaju sesji. Mam nadzieję, że pomogą one przyszłym rodzicom w podjęciu decyzji, że warto zadbać o taką pamiątkę na całe życie:)

Close Menu